+90 532 790 92 83
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vajinusmus

778 kez görüntülendi
Vajinusmus

Vajinusmus

vajinusmus nedir sorusu özellikle kadınlar arasında bazı belirtiler sonrasında sorulan sorulardan birisidir. vajinusmus nedir sorusunun en net cevabı ise cinsel ilişki sırasında kadınların istemeden kasılma durumuna geçmesi ve cinsel ilişkiyi engellemesi durumudur. Vajinusmus hastalığı çoğu çiftler için cinsel birlikteliği yaşayamama şeklinde sonuçlanmaktadır.

vajinusmus nedir sorusu aslında kadınlar için daha önemli bir sorudur. Çünkü rahatsızlıkta kadınlar cinsel birliktelikten keyif almaz hatta birliktelik sırasında acı durumu yaşarlar. Rahatsızlık genel olarak psikolojik sorunlar sonucunda da oluşabilmektedir. Bu nedenle, rahatsızlık öncesinde mutlaka bir psikoterapi uzmanından yardım almak oldukça önemlidir. Psikolog Mikdat Ertem vajinismus rahatsızlığı için kişilere psikolojik destek vererek, rahatsızlığın psikolojik temellerini ortadan kaldırmaktadır.

Vajinusmus Rahatsızlığının Nedenleri

Kişilerde vajinusmus rahatsızlığının ilk sebebi cinsellikten korkmaktır. Genellikle psikolojik sebeplere dayanan bu neden rahatsızlığın başlamasında ilk sebep olarak gösterilir. Ayrıca, cinsel birleşmenin çok acı vermesi de ilerleyen süreçlerde vajinusmus rahatsızlığını ortaya çıkartmaktadır. Vajina kısmında görülen rahatsızlıklar, cinsel birleşimle ilgili yanlış bilgiler, psikolojik durumlar ve psikolojik korkular rahatsızlığın nedenleri arasında gösterilmektedir. Yapılan araştırmalara göre vajinusmus rahatsızlığının temel sebepleri arasında psikolojik bunalımlar söz konusudur. Psikolog Mikdat Ertem vajinusmus ile ilgili kişilere özel psikolojik destek vererek, sorunun giderilmesinde etkili psikolojik destek çalışmaları yapmaktadır.

Vajinusmus Rahatsızlığının Tedavisi

Vajinismus  tedavisi kişinin şikayetlerine göre yapılmakla beraber genellikle kişiden kişiye değişen analizlere dayanmaktadır. Genellikle vajinusmus tedavisi için kişilere psikolojik destek önerilmektedir. Psikolog Mikdat Ertem bu konuda deneyimli bir uzman olup kişilere psikolojik destek vererek, kısa sürede rahatsızlığın üstesinden gelinmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, vajinusmus tedavisi vajinusmus egzersizleri yardımıyla da giderilebilir. Fakat genel olarak vajinusmus tedavisi için psikolojik tedavi yöntemleri uygulanmakta ve rahatsızlığın kökeni araştırılmaktadır. Psikolojik destek ile beraber vajinusmus egzersizleri rahatsızlığın olumlu şekilde etkilenmesini sağlar.

Call Now ButtonHemen Ara