+90 532 790 92 83
Sosyal Medya Hesaplarımız

Erken Boşalma

862 kez görüntülendi
Erken Boşalma

Erken Boşalma

Günümüzde başarılı bir şekilde tatbik edilen erken boşalma tedavisi farklı seçeneklere ayrılmaktadır. Özellikle psikolog mikdat ertem tarafından gerçekleştirilen ilk görüşme ve danışan hikayesi dinlenir. Burada erken boşalma hastalığına neden olan faktörlerin fiziksel mi yoksa ruhsal mı olduğu anlaşılmaya çalışılır. Bununla birlikte varsa kullanılan ilaçların ya da başka bir hastalığın erken boşalma rahatsızlığındaki etkileri de dikkate alınarak,  hızlı bir terapi planı sürecine girilir.

Erken Boşalma Tedavisinde ilk Seçenek: İlaçla Tedavi

Onlarca farklı kullanım ölçeğine ve dozuna sahip olan ilaçlar erken boşalma tedavisi süreçlerinde en etken olarak değerlendirilen yöntemlerin başında geliyor. Ağız yoluyla alınan bu ilaçlar periyodik olarak kullanıldığı takdirde ilk bir ay içerisinde kalıcı sonuçlarını göstermektedir. Bu ilaçlar ancak psikiyatri tarafından gerçekleştirilen bir ebir görüşmelerin sonunda reçeteli olarak satılmaktadır. Kullanılan ilaçlar çok yönlü tesirlere açık olup sertleşme sorunu olan erkeklerin bu hastalığına da iyi gelmektedir.

Anestezik Etkilere Sahip Olan Kremler

Bir diğer erken boşalma tedavisi ise kremler ile gerçekleştirilir. Kremlerin tamamı anestezik etkilere sahip olup lokal olarak sürülebilir niteliğe sahiptir. Genellikle ilişki öncesi kullanılması önerilen bu ilaçlar erken boşalma sorunlarına karşılık geniş ölçekte işe yarar sonuçlar doğurmaktadır. Gelişmiş formları içerisinde sprey halinde satılan krem etkili ürünler de mevcut. Özel farmokolojik özellikleri sayesinde cilt ve deri üzerinde kızarıklık, şişkinlik gibi tahribatlara yol açmayan kremlerdir.

Erken Boşalmaya Karşı Psikolojik Tedavi Yöntemleri

Bu hastalığın nedenleri arasında psikolojik nedenler de bulunmaktadır. Hasta ile psikolog mikdat ertem tarafından gerçekleştirilen görüşmelerin sonunda hastalığın ana nedenleri ortaya çıkarılır. Başarısız olma korkusu başta olmak üzere hiçbir fiziksel nedene dayanmadan sadece psikoloji kökenli olan hastalık süreçlerinde doğru teşhis iyileşme sürecine de doğrudan doğruya etki etmektedir. Bazen birkaç seans düzenlenmesi gerekebilir.Özguven sorunlari,travmalar, kaygı sorunları,stres ve depresyon gibi sorunlar erken boşalma veyahut ereksiyon sorunları olusturabilmektedir.Yapısal sorun olmayan bu durumlarda psikolojik destek alınması çok etkili bir cözüm olacaktır. Uzman Klinik Psikolog Mikdat ERTEM.

Call Now ButtonHemen Ara