+90 532 790 92 83
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alt Islatma (Enüresiz), Büyük Tuvaleti Kaçırma (Enkopresiz)

1 kez görüntülendi
Alt Islatma (Enüresiz), Büyük Tuvaleti Kaçırma (Enkopresiz)

Alt Islatma (Enüresiz), Büyük Tuvaleti Kaçırma (Enkopresiz)

Enüresiz Tedavileri ve Aşamaları

Kapsamlı bir şekilde ifa edilen enüresiz uygulamaları psikolog mikdat ertem tarafından tüm sürecin yönetilmesiyle gerçekleştiriliyor. Çocuklarda kronik olarak hasıl olan alt ıslatma problemlerine karşılık geçici değil kalıcı çözümler sunan bir uygulamadır. Tamamen modern bir şekilde cereyan eden enüresiz tedavisi yüz yüze diyalog kurmaya dayandırılmaktadır. Bu rahatsızlığın nedeni tüm faktörler baz alınarak tespit edilmekte ve buna göre bir tedavi yöntemi oluşturulmaktadır. Sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilen çocuklarda psikolojik tedavisi aynı zamanda ebeveynlere yöneliktir.

Bu hassas hastalığa karşı çeşitli tedavi seçenekleri de sunuluyor. Bunların başında çocukların iki saatte bir tuvalete gitme alışkanlığı kazandırması gelmektedir. Aynı zamanda psikolog mikdat ertem gözetiminde tatbik edilen bir diğer sistem ise alarm sistemi olarak belirtiliyor. Henüz yeni olmasına rağmen bu çocuklarda psikolojik tedavisi işe yarar ve hızlı çözümler sunduğu için ilaç tedavisine oranla daha çok tercih edilmektedir. Alarm genellikle iç çamaşırına ya da yatak çarşaflarına takılır ve ıslaklığa karşı duyarlıdır. Yüzde doksana varan iyileştirici gücüyle enüresiz süreçlerinde sıklıkla tatbik edilmektedir. Sadece birkaç ay içerisinde çocuklarda psikolojik tedavisi süresince hastalığın tüm belirtileri ve sonuçları ortadan kaldırılır.

Enkopresiz Uygulamaları ve Faydaları

Büyük tuvaleti kaçırma kapsamında ele alınan tedavi biçimi enkopresiz adı ile bilinmektedir. Özellikle bağırsak kontrolü tam randımanlı olarak gerçekleşmeyen çocuklarda psikolog mikdat ertem tarafından uygulanır. Çeşitli nedenlerden dolayı tuvalete gitmeye çekinen ya da korkan çocuklara yönelik enkopresiz tedavi yöntemleri çok kısa bir sürede direkt olarak olumlu sonuçlara yol açmaktadır. Öncelikli olarak bu hastalığının kökeninin fiziksel mi yoksa psikolojik olarak mı zuhur ettiği tespit edilmektedir. En büyük belirtilerinden biri olarak kabızlık gösterilebilir. Elde edilen ve incelenen bulgular neticesinde enkopresiz uygulamaları başarıyla yerine getirilir.

Call Now ButtonHemen Ara